Szczęście to Lis / Autorka: Evelina Daciute / Ilustracje: Aušre Kidulaitė / Wydawnictwo: Adamada

Recenzja: Adrianna NiziołekSzczęście to Lis i okrągła pomarańcza.. i jeszcze ciasto marchewkowe, złota rybka, marmolada morelowa i jarzębina w sierpniu!

Zastanawiałeś_aś się kiedyś, czy szczęścia ma kolor? W tym przypadku, szczęście ma kolor pomarańczowy, który jest kolorem wyjątkowej przyjaźni Lisa i Pawła. Jaki kolor ma wasza przyjaźń? Czy zmieni ona swój odcień, kiedy nadejdą przeciwności losu?

 

Któregoś dnia tata wrócił z pracy radośniejszy niż zwykle. Wycałował mamę, podrzucił Pawła do góry i oznajmił, że wkrótce przenoszą się do innego – większego – miasta…

Niezwykle wzruszająca historia autorstwa Eveliny Daciūtė bogato ilustrowana przez Aušre Kidulaitė, sprawia, że każdy_a z nas natychmiastowo biegnie uściskać swojego przyjaciela.

Akcja opowieści rozgrywa się w wielkim mieście, a tak właściwie pomiędzy osobliwym domkiem w drzewie a parkiem, w którym się znajdowało. Mieszkający w tym domu ze swoimi rodzicami Paweł, miał jedno zadanie każdego dnia – udać się do piekarni po świeże bułeczki. Pewnego dnia napotyka na swojej drodze bystrego Lisa, który odmienił jego życie.

Hojność to ocean…Czy chcesz być częścią oceanu?

 

Przygodę rozpoczyna nietypowa zagadka Lisa, która prowadzi do podzielenia się jedną z trzech bułeczek Pawła – dla każdego członka rodziny. Od tej pory, Paweł zawsze wracał z piekarni dłuższą ścieżką, nie tylko aby spotkać lisa, ale i podziwiać piękno otaczającej go przyrody oraz obserwować uciekające z ZOO ptaki, ale przede wszystkim żeby porozmawiać z przyjacielem.

A najbardziej podobała się Pawłowi huśtawka. Nie dlatego, że sam był entuzjastą huśtania, tylko dlatego, że lubił się na niej huśtać Lis.

Oczywiście nie tak łatwo było spotkać Lisa, chadzał on swoimi ścieżkami. Tłumaczył, że udaje się tam, gdzie czuje, że powinien być. Każdego dnia, kiedy przyjaciele spotykają się na huśtawce, rozmawiają o swoich problemach, udzielają sobie mądrych rad oraz wykrzykują, że szczęście ma kolor pomarańczowy. Jakie jest zakończenie historii, kiedy w grę wchodzi rozłąka bliskich przyjaciół? Przekonaj się sam_a!

 

… I, oczywiście, Szczęście to Lis!