Festiwal Literatury dla Dzieci 2020

Poznań / Gdańsk / KrakówFestiwal Literatury dla Dzieci - Partnerem naszego portalu SZTUKA w EKRAN STUKA.

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie – Festiwal Literatury dla Dzieci. W 2020 roku odbędzie się jego siódma edycja pod hasłem: Halo, Tu Ziemia! Startujemy w Poznaniu, w połowie października ruszamy do Gdańska, a w listopadzie spotykamy się w Krakowie.

Każdego roku szykujemy dla uczestników festiwalu program pełen literackich wrażeń. Przeżycia niepowtarzalne i zapadające w pamięć to nasza wizytówka. Niesieni falą licznych wyrazów sympatii, rok w rok zakasamy rękawy, uruchamiamy wszystkie pokłady kreatywności i zapraszamy Was na wydarzenia festiwalowe.

Cel jest jeden, za to doniosły: wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników. Inspirować do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. Każdego roku na festiwalu, nowościom z najwyższej półki towarzyszy nieco zapomniana klasyka literatury dziecięcej.

Każdego roku Festiwalowi towarzyszy wybór najlepszej książki dla dzieci wydanej w roku ubiegłym. Burzliwe obrady jury zaczynają się wczesną wiosną, by podczas gali finałowej Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie każdy mógł poznać ten jeden jedyny tytuł – KSIĄŻKĘ ROKU! Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego ufundowana jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zapraszamy na stronę Festiwalu Literatury dla Dzieci: www.fldd.pl