polscy poeci / warzywne wiersze dla dzieci

czyta Lucyna Białas / śpiewaczka operowa, sopranistka / Teatr Wielki w PoznaniuWiersze polskich poetów czyta śpiewaczka operowa, sopranistka Lucyna Białas / Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Czytane utwory:

Jan Brzechwa NA STRAGANIE

Jerzy Ficowski GROSZEK PACHNĄCY

Jan Brzechwa POMIDOR

Joanna Papuzińska SAŁATKA

Jan Brzechwa CHRZAN

Dorota Gellner KOLOROWY POTWÓR

Julian Tuwim WARZYWA

 

Lucyna Białas edukację muzyczną rozpoczęła w PSM im. Witolda Lutosławskiego w Bydgoszczy. W roku 2009 z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale wokalno-aktorskim.

W 2007 była stypendystką Marszałka woj. Kujawsko-Pomorskiego. W tym samym roku brała udział w programie stypendialnym Erasmus, studiowała w Jazeps Vitols Latvian Academy of Music w Rydze w klasie Prof. Kristiny Gailite. Brała udział w kursach wokalnych u m.in: T. Żylis-Gary, H. Łazarskiej, M. Robavsa, M. Rzepki, J.Pazola.

Współpracowała z m.in: Młodzieżową Orkiestrą Radia PIK w Bydgoszczy, Kwartetem Pomorskim, El-Jazz Big Band w Bydgoszczy, Capellą Bydgostiensis. 

Debiutowała w roku 2007 na deskach Opery Nova w Bydgoszczy w roli Papageny w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. W 2008 r. wcieliła się w postać Czarownicy w „Dydonie i Eneaszu” H. Purcela w studenckim spektaklu w Operze Nova w Bydgoszczy. Dyplom zaśpiewała jako Hrabina Zedlau w operetce „Wiedeńska Krew” J. Straussa w Poznańskim Teatrze Muzycznym. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu gdzie wcieliła się w rolę m.in. Pierwszego Rzemieślnika w „The Fairy Queen” H. Purcela oraz Lali w „Dniu Świra”H.F. Tabęckiego, Barbariny w "Weselu Figara" W.A.Mozarta, Pasterki w operze "Dziecko i czary" M. Ravela, Ojczyma w bajce " Kto sie boi wysokiego c ".

Lucyna Białas info

 

 

Film nagrany w partnerstwie Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.